دانلود فایل(تحقیق با موضوع حل مسئله و اصول برنامه نویسی)

تحقیق با موضوع حل مسئله و اصول برنامه نویسیتحقیق با موضوع حل مسئله و اصول برنامه نویسی|40277810|bno34053965|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق با موضوع حل مسئله و اصول برنامه نویسی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

توضیحات:

17صفحه قالب ورد قابل ویرایش

17صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

ما در زندگی روزمره همواره با مسایل گوناگونی روبرو می شویم ، بسیاری از مسایل با دنبال نمودن یك روند عادی حل می شوند . روند عادی عبارت است از مجموعه ای از دستورالعمل ها كه برای حل مسئله باید قدم به قدم دنبال شوند . گاهی ما با روند حل مساله آشنا نیستیم در این مواقع اگر دستورالعمل های مورد نیاز برای حل آن مسئله را داشته باشیم می توانیم به ترتیب آنها را اجرا كنیم .

برنامه نویسی در واقع روشی برای حل مسئله است قبل از آنكه با روش صحیح برنامه نویسی آشنا شویم باید بدانیم برنامه چیست . یك برنامه فهرستی از دستورالعملهاست كه رایانه برای حل یك مسئله ی خاص باید قدم به قدم دنبال كند . برنامه نویسی عبارت است از یك فرآیند شش مرحله ای برای حل مسئله شش مرحله ی موجود در برنامه نویسی عبارتند از :

1)تعریف مسئله 2)طرح روش حل مسئله 3)كد نویسی روش حل 4)آزمایش برنامه 5)مستندسازی برنامه 6)تعمیم و نگهداری برنامه

مرحله اول : تعریف مسئله :

اولین وظیفه ی برنامه نویس شناخت صحیح مسئله است در برخورد با هر مسئله توجه به نكته های زیر مارا به تعریف صحیح مسئله هدایت می كند .

نكته اول : تعیین هدف و منظور از حل مساله نكته دوم : تعیین خروجی مطلوب نكته سوم : تعیین ورودی مورد نیاز نكته چهارم : تعیین پردازش مناسب نكته پنجم : مستندسازی یا مكتوب كردن تعریف مسئله .

مرحله دوم : طرح و روش حل مسئله :

پس از تعریف مسئله مرحله بعدی بیان دقیق چگونگی حل مسئله یا طراحی یك روش برای حل مسئله است . مجموعه ی مراحل و قدم های لازم در فرایند رسیدن به معلومات موجود به پاسخ مطلوب روش حل مساله یا الگوریتم نامیده می شود .

طراحی الگوریتم كه مشخص كننده‌ی یك روش ویژه برای حل مسئله یا انجام یك كار است اولین قدم در طرح روش حل مسئله است . برنامه نویس باید الگوریتم را با استفاده از جملات ، دیاگرام ها ، نمودارها و جدول ها به وضوح بیان نماید . برای انجام این كار ، روش ها و فن هایی وجود دارد . برخی از این روشها و فن ها عباراتند از : 1-طراحی بالا به پائین 2-شبه كد 3-نمودار گردشی .

طراحی بالا به پائین : طراحی بالا به پایین یعنی شكستن مسئله‌ی بزرگ و پیچیده به مسایل كوچك و ساده . در طراحی بالا به پائین برنامه از سطوح مختلفی تشكیل شده است كه سطوح بالاتر سطوح پایین تر را كنترل می كنند . تمام سطوح از قسمت های مجزا و حتی الامكان مستقل از هم به نام پیمانه ساخته شده اند به این روش برنامه نویسی كه در آن برنامه از پیمانه های مجزا ساخته شده برنامه نویسی پیمانه ای گفته می شود .

فهرست برخی ازمطالب:

مرحله اول : تعریف مسئله

مرحله دوم : طرح و روش حل مسئله :

شبه كد :

نمودار گردشی :

ساختارهای كنترلی :

مرحله ی سوم : كدنویسی روش حل مسئله

مرحله ششم : تعمیم و نگه داری برنامه

زبانهای برنامه نویسی :

زبانهای سطح پایین :

زبانهای سطح بالا :

COBOL :

FORTRAN :

PL/1 :

BASIC :

ALGOL :