دانلود فایل(پاورپوینت مسئله ها، راه حل ها و فرآیند طراحی در معماری)

مسئله ها، راه حل ها و فرآیند طراحی ، معماریپاورپوینت مسئله ها، راه حل ها و فرآیند طراحی در معماری|41011955|bno34053965|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پاورپوینت مسئله ها، راه حل ها و فرآیند طراحی در معماری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

کارل کرواس:

تنها کسی هنرمند محبوب می شود که بتواند از ره حل ها معما بسازد

کار طراحان :

بیشتر تجویزی است و در ضمن طراحان می گویند محبان چگونه باید باشد و طراحان آینده شناسی آند و

اولاً: جوهر کار طراحان خلق آینده است . و روشن است که کاری پرمخاطره باشد و از هر زمان هر چیز نو غالباً عجیب به نظر می رسد .

دوماً : همیشه امکان دارد نظر طراح درباره آینده درست از آب در نیاید . مثل نامطلوب بودن مجموعه های مسکونی بلند مرتبه که پس از جنگ جهانی دوم بریتانیا ساخته نشد .

مارشال مک لوهان( Meluhan1987 ):

درباره اهمیت انفجار اطلاعات بر اثر چاپ و رسانه اظهار شهودی کرده و نتیجه گرفته است که تنها قطعیت زندگی مدرن تغییر است .

دیکسون ( Dikson ) :

فناوری را مولفه اصلی ساختار جامعه می داند .

تافلر ( Toffler ) :

هشدار داده است اگر فناوری با این سرعت در حال پیشرفت ادامه یابد ما دچار سردرگمی فرهنگی خواهیم شد که وی آن را شوک آینده می نامد .

*پس طراحان چگونه می توانند پاسخ این ابهامات را بدهند که معمار امریکایی (جان یوهانس) چکیده دار توضیح می دهد . به ندرت معماری می تواند در زمان تغییر سریع جامعه می تواند واقعاً مدعی باشد که به تنهایی از پس زمان حال برآید و سرمایه گذاری که خط احتمال هستی کهنه شدن کاربر ها را به جان می خرد مطمئناً نزدیک بین است .

سه راه اصلی برای کنار بآمدن با این امر فرایند طراح وجود دارد :

1-تعلل

2-طراحی غیرمسئولانه

3-طراحی دور انداختنی

1-تعلل :

رویکرد نخست یعنی تعلل ، بر این فکر است که اگر قدری فکر بکنیم شاید آینده تا حدودی روشن تر شود اگر اکنون اطمینان از عمل ممکن نیست شاید در سال آینده یا سال بعد از ان تصمیم گیری ساده تر شود . تاخیر در تصمیم گیری خود به ابهام و بی اثباتی می افزاید و لذا ممکن است مسئله را بزرگتر کند .

بنابراین تعلل در حکم راهبردی عمیقاً خطاست در بسیاری موقعیت ها ی واقعی طراحی تصمیم نگرفتن حقیقاً امکان پذیر نیست .

2-طراحی غیرمسئولانه :

دومین پاسخ طراحی به ابهام و بی ثباتی غیرمسئولانه بودن آن است تا حد امکان مادامی که هنوز واقعا پیش می رود بر این مبنا معماران سعی کرده اند که بناهایی بی خاصیت ، بی نام و نشان و خنثی طراحی می کنند که نه از نظر عملکرد و نه از محل استقرار ویژگی خاصی داشته باشد .